Posmakuj życia na Sycylii- jedz, kochaj, baw się i joguj

Posmakuj świata – obierz kierunek Sycylia ! Największa włoska wyspa, skąpana w morzu Tyrreńskim i Jońskim. Żadnych wypucowanych zabytków, słoneczne plaże i niesamowita kuchnia. Podróż na wyspę słońca z krajobrazową różnorodnością i bogactwem kulturowym pamiątek jest jednym z miejsc, które trzeba zobaczyć i odznaczyć na naszej mapie podróży !
Tutaj poczujesz się jak w domu, a nawet lepiej ! W tym miejscu relacje międzyludzkie to rzecz święta, tutaj każdy potrafi zatrzymać samochód po środku drogi tylko po to aby pozdrowić swojego przyjaciela. Sycylia to przemili ludzie, bardzo pomocni i zakochani w swojej ziemi.
Tutaj słońca jest w nadmiarze ! Wakacje dla tutejszych mieszkańców trwają praktycznie cały rok. ⛱⛱
Wyjątkowe krajobrazy, intensywne zapachy i unikalne smaki – nimi obdarowuje nas bogactwo natury tej krainy. Dojrzewające w słońcu owoce i warzywa, stanowią podstawę sycylijskiej kuchni – królowej diety śródziemnomorskiej.
Wyjątkowa oliwa z oliwek, soczyste czerwone pomarańcze, słodkie winogrona, pomidory Pachino Canicattí i kapary Pantelleria to tylko część specjalności tej ziemi. Często jednak gdy pomyślimy o Sycylii od razu w naszej głowie pojawia się myśl o wszędobylskiej mafii… a przed oczami ukazuje nam się scena niczym z filmu poświęconego mafii. Jednak spokojnie, mężczyźni w czarnych garniturach oraz ciemnych okularach z pewnością nie ukarzą się naszym oczom…tego typu sytuacje nie będą miały tutaj miejsca. 😛
Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym
Sycylia podzielona jest na 9 prowincji – Palermo, Katania, Mesyna, Syrakuzy, Trapani, Ragusa, Caltanissetta, Agrigento i Enna.
To tutaj znajdziemy najwyższy, aktywny wulkan w całej Europie
Sycylijczycy czują się Sycylijczykami NIE Włochami ! Co o tym świadczy? Spróbujcie spytać Sycylijczyka: ,, Skąd jesteś ?” Na 99,9% odpowie wam ,, Sono Siciliano ! ” – czyli jestem Sycylijczykiem !
Sycylijczyk jest człowiekiem temperamentu
Życie na Sycylii toczy się mimo tego wolniej. Sycylijczyk ma na wszystko czas. Nie planuje, nie zna kalendarza, nie zwraca uwagi na godzinę.
Pod względem gospodarczym Sycylia jest jednym z najbiedniejszych regionów we Włoszech.
W języku włoskim nie znajdziemy liter:
K, Y, W, X i J.
Według starego przesądu jeżeli jest trzech palaczy, najmłodszy z nich przyniesie reszcie pecha.
Nieodłącznym elementem wszystkich rozmów jest gestykulacja.
Tutaj każda wioska i miasto ma swojego patrona.
siesta – jest i obowiązuje. W godzinach południowych zrobienie zakupów będzie niemożliwe tak samo jak zjedzenie posiłku w restauracji (chyba, że wyjątkowo się gdzieś uda). Tyczy się to także zabytków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *